dermo face, lipidro.
skóra sucha charakteryzuje się obniżoną zawartością wody w naskórku i jednoczesnym nieprawidłowym funkcjonowaniem naturalnego płaszcza ochronnego.
mówiąc w skrócie: brakuje jej zarówno wody i składników nawilżających, jak i składników tłuszczowych, czyli lipidów. Zaburzenie wytwarzania lipidów powoduje zwiększoną ucieczkę wody i przyczynia się do nieprawidłowego rogowacenia i złuszczania komórek naskórka. Nieszczelność bariery hydrolipidowej powoduje większą podatność na podrażnienia i uszkodzenia oraz predysponuje do reakcji alergicznych. Skóra sucha ma skłonność do szybszego powstawania zmarszczek.
skóra zawiera blisko 20% całej wody znajdującej się w ludzkim organizmie (z czego ok. 70% znajduje się w skórze właściwej, a w ostatnich warstwach naskórka już tylko około 13%). W ciągu dnia przez skórę tracimy w granicach od 300 do 400 ml wody. Gdy proces ten jest zaburzony, dochodzi do odwodniania skóry. Jednak nie tylko odwodnienie jest powodem suchości. Tu kluczową rolę odgrywa niedobór lipidów w płaszczu hydrolipidowym skóry. Dobre dla skóry tłuszcze to przede wszystkim ceramidy, których jest ponad 40%, z czego 75% to NNKT, czyli niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe.

NNKT nie są wytwarzane przez organizm, tylko pobierane z żywnością. Konieczne jest więc dostarczenie ich w codziennej diecie. Najwięcej NNKT zawierają oleje z kiełków zbóż, z awokado, pestek winogron, orzechów laskowych oraz wiesiołek i ogórecznik lekarski. Kwasy tłuszczowe biorą udział w gospodarce lipidowej wierzchniej warstwy naskórka i produkcji sebum. Są zatem doskonałym składnikiem kremów do suchej skóry.
skóra sucha potrzebuje troskliwej pielęgnacji uzupełniającej niedobory zarówno lipidów, jak i składników nawilżających. Tu tłuszcz jest wskazany.
skóra sucha jest cienka, dość jasna lub lekko zaróżowiona z powodu prześwitujących przez nią naczyń krwionośnych. Rozpoznasz ją po szorstkości i chropowatości, widocznych łuskach, które są skupiskiem zrogowaciałych komórek oraz wrażeniu skóry „tępej” w dotyku. Prawie zawsze jest matowa, pozbawiona blasku, a pory są zamknięte i niewidoczne. Brakuje jej miękkości i elastyczności, co powoduje odczucie dyskomfortu w postaci ściągnięcia, sztywności, mrowienia czy świądu. Niestety tendencja do drobnych zmarszczek jest dużo większa, niż w przypadku innych rodzajów skóry. Z czasem w miejscach najbardziej wrażliwych, np. na policzkach, mogą tworzyć się teleangiektazje, czyli poszerzone naczynka włosowate. Charakterystyczną cechą jest przede wszystkim duża wrażliwość suchej skóry na niekorzystne warunki atmosferyczne, działanie detergentów i wody.
mówiąc w skrócie skórze brakuje zarówno wody i składników nawilżających, jak i składników tłuszczowych, czyli lipidów.
głównymi przyczynami suchości skóry są nie tylko uwarunkowania genetyczne, takie jak wrodzona skłonność do suchości skóry i choroby skórne, np. atopowe zapalenie skóry (AZS). Do tego dochodzą również zaburzenia w funkcjonowaniu bariery ochronnej oraz nieprawidłowe składniki lipidów cementu międzykomórkowego i NMF (natural moisturizing factor). Całość pogarsza pogoda i niewłaściwa pielęgnacja, a także nieodpowiednia dieta.
skóra sucha potrzebuje troskliwej pielęgnacji uzupełniającej niedobory zarówno lipidów, jak i składników nawilżających. Tu tłuszcz jest wskazany.
do oczyszczania
wybierz mleczko lub krem do demakijażu. Pozostawi na powierzchni ochronny film, ograniczający ucieczkę wody. Po każdym umyciu twarzy koniecznie zastosuj tonik. Przywróci skórze fizjologiczne pH i przygotuje na przyjęcie kolejnych kosmetyków.
krem na dzień
musi dostarczać składników, które uzupełniają niedobory lipidów w płaszczu ochronnym skóry, zapewniać długotrwałe nawilżenie oraz chronić skórę przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. W przypadku suchej skóry sprawdzą się składniki takie jak oleje z avocado, jojoba, skwalan, masło shea czy kwas hialuronowy.
pielęgnacja na noc
powinna silnie odżywiać, tak by regenerować skórę podczas snu i łagodzić podrażnienia powstałe za dnia. Do tego krem pod oczy skutecznie regenerujący, odżywczy i opóźniający procesy starzenia delikatnej skóry wokół oczu.
1-2 razy w tygodniu stosuj bogate maski o właściwościach odżywczych (możesz nałożyć cienką warstwę i pozostawić na noc). A przed nałożeniem maski koniecznie wykonaj peeling enzymatyczny, który złuszczy zrogowaciały naskórek i przygotuje skórę na wchłonięcie składników aktywnych.
zadbana skóra dzięki odpowiedniej pielęgnacji.

nasze dermokosmetyki tołpa:® dermo face, lipidro zawierają torf tołpa® i roślinne składniki aktywne, które zostały tak dobrane, by intensywnie odżywiać skórę, wzmacniać jej barierę ochronną i regulować proces rogowacenia czyniąc ją gładką i miękką. Przywracają witalność, nawilżenie i intensywnie regenerują. Doskonale zabezpieczają skórę przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych.
dopasuj do Twojej skóry zestaw kremówpoznaj nasze dermokosmetyki pielęgnacyjne.


opóźnia pojawienie się zmarszczek utrzymując odpowiedni poziom nawilżenia. Działa odprężająco i eliminuje oznaki stresu tj. uczucie ściągnięcia, pieczenia, napięcia.


redukuje zaczerwienienia, wzmacnia naczynka, wycisza skórę i przywraca jej komfort już po pierwszym użyciu.


dedykujemy skórze suchej, która potrzebuje silnego odżywienia oraz regeneracji.


potwierdzamy – te kremy korygują pierwsze zmarszczki, dodają energii i zwiększają witalność skóry.


skutecznie przeciwdziała utracie jędrności i pogłębiającym się zmarszczkom. Skóra odzyska blask i zdrowy, promienny wygląd.


czy wiesz, że relift 45+ liftinguje i rekonstruuje rysy twarzy? A także napina skórę przywracając jej sprężystość?


modeluje kontury i odmładza rysy twarzy. Spłyca zmarszczki i bruzdy oraz opóźnia powstawanie nowych. Poprawia napięcie skóry i wyrównuje koloryt.


przywróci równowagę między przetłuszczającymi i przesuszonymi partiami twarzy. Po prostu.


chcesz wyeliminować niedoskonałości i zmniejszyć zaczerwienienia? Dzięki sebio zobaczysz efekty już po tygodniu stosowania.